23 Aralık 2012 Pazar


İnsan sadece kendi hatalarını cekmez sadece,  kacan son otobusun soforunun dikkatsizliginin cezasını soguk bir aralık aksamında  iliklerinde  hissedersin , guven en buyuk hatadır ailene sevgiline cocuguna hatta kendine bile guvenmeyeceksin otobus soforu durmaz kacırırsın sevgilin  durmaz   aldanırsın sen durmazsın aldatırsın  nefsin limitleri bilinemez yolculuklarla doludur.Bazen soguk gecelerde ısınmak istersin farklı vucutlarda hep  bir adım sonrası  vardır atıp atmamak senin elinde olsa da degildir cunku adım ayakla ilgilidir akılsız basın cezasını cekmeye mecbur ayaklarla ve elden bir sey gelmez.

Kacamak bir bakısta cok sey gizlidir. Uzun süren net bakıslarda amac bellidir ama kacamak bir bakıs her sey olabilir gozum kaydı afette olabilir hadi bu aksam duzuselimde  kacamak her bakıs heyecanlandır , amacının ve gidilecek istikametin haritası yoktur cunku…Nefretin de bir yüzü vardır illaki ama kacamaz, onun rengi  nettir.

(sevgilisinin yanından bir hatunu kaldırmak misal kacamak bakıs işi adamdan kacacaksın kadın adamdan kacacak sonrası adrenalin patlaması sonrası saatler suren duzusmeler  uygun zaman uygun ortam ve pompa )

Adem'in  yedigi elma nasıldı acaba. Sert ve suludur umarım yoksa cenneti kaybetmeye degmez hiçbir meyve sert ve sulu bir elma ve kadın dısında  ha belki birazda sarap….

Cok ugrsarsın hep dogrusunu bulmaya dogru olmaya ve dorulmaya ama  bel dedigin omurlardan olusur ve o kucuk parcalardan herhangi birisi kaydıgı zaman butun içinde farklılıklar olusturur. Sen ne kadar dogru olsanda yamulmussundur artık.

Guven en buyuk yanılsamadır bunu en iyi Havva bilir. Kadın en buyuk tutkudur adamı cennetten vaz gecirir. Ben senin gozlerinde kac cennetten vaz gectim dedim ya bunu en iyi Havva bilir. (yedik bir yarak be adem )

Hiç yorum yok: